ابزار و لوازم زنبورداری

دستکش زنبورداری چرم مصنوعی

ابزار و لوازم زنبورداری

    ابزار و لوازم زنبورداری اهمیت بسیاری در نتیجه گیری بهتر زنبورستان دارد و استفاده از ابزار مخصوص و صحیح می تواند بسیاری از مشکلات را هموار نماید.برخی از ابزارآلات ضروری در این متن آورده شده است.
1- کلاه و توری
2- دستکش
3- لباس مخصوص زنبورداری
4- دودی
5- اهرم
6- موم دوز
7- کاردک
8- برس
9- شربت خوری
10- موم بر دستی
11- قفس های حمل ملکه
12- قفس معرفی ملکه
13- قفس محافظ شاخون ملکه
14- قاب پاک کن
15- توری بچه گیر
16- استراکتور

    البته باید در نظر داشت متناسب با نوع هدف زنبورداری، نیاز زنبوردار متفاوت خواهد بود. برای تولید ژل رویال ابزارآلاتی همچون ایزولاتور، تیرک چوبی قاب ژل، قاب ژل رویال، سلول ژل، چرخانک نیاز می باشد.
    برای تولید گرده ی گل، تله گرده گیرهای متنوعی به بازار عرضه گشته است.برای استخراج و تولید بره موم نیاز به کاردک برداشت بره موم و تله بره موم، برای زنبوردار ایجاد خواهد شد.
    زنبورداری متناسب با چشم انداز مورد انتظار زنبوردار، میتواند بسیار ساده بوده و یا به اندازه ای حرفه ای باشد که ابزارآلات بسیار متنوعی برای پیشبرد هدف نیاز گردد.

    امروزه شرکتها و برندهای مطرح در دنیا، برای آسایش و راحتی زنبورداران و از طرفی افزایش راندمان تولید محصولات زنبورعسل ابزار منحصر به فرد و از طرفی نوین را طراحی کرده اند.

    باید به یاد داشته باشیم، اگر از زنبوردار از ابزار مناسب استفاده کند میزان استرس وارد شده به زنبور کاهش می یابد و راندمان تولید در سطوح مختلف زنبورداری افزایش می یابد.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.